Para tuzağı olan gereksiz kedi malzemeleri nelerdir?

Kedi malzemeleri

Kedinizi sahiplendiniz, evinize getirdiniz ve doğal olarak tüm temel ihtiyaçlarını satın aldınız. Ancak hala kafanızda eksik birşey kaldı mı diye soru işareti bulunuyor. Buradaki ve buradaki yazılarımızda belirtilen kedi ihtiyaçlarının tamamını satın aldıysanız aslında artık pek de birşeye ihtiyacınız kalmadı demektir. Ancak hala satın alabileceğiniz çok fazla kedi malzemeleri var ve kendinizi bu fikirden alıkoyamıyorsunuz değil mi? 🙂

İnternette yaptığınız araştırmalarda karşılaştığınız tüm kedi malzemelerine gerçekten ihtiyacınız var mı? Bu ürünler ne işe yarar, almasanız minnoşunuz üzülür mü, alınır mı, darılır mı bu yazımda inceledim. Şimdi gelin biraz detaylardan bahsedelim;

Gereksiz kedi eşyaları nelerdir? Ekonomik kedi alışveriş listesi

Kedi Evi – Kedi Malzemeleri

Kediler zaman zaman kendilerine ait karanlık bir yuvaya ihtiyaç duyarlar. Yalnız kalmak istediklerinde de bu alana çekilirler. Bunun için en uygun ürün de kedi evleri / kedi yuvalarıdır. Çeşit çeşit, renk renk yuvaları araştırmaya başladığınızda alternatifler arasında kaybolacağınızdan emin olabilirsiniz. Kedi evini hiçbir zaman almasanız da eksikliğini hissetmeyeceksiniz. Çünkü kediniz o yuva yerine bir yolunu bulup koltuğunuzun bazasında yaşamaya başlayacaktır 🙂 . Bir yuva alıp onu kedinizin kullanmasını sağlayabilirseniz dünyanın en şanslı kedi annelerinden biri sayılırsınız.

Kedi Yatağı – Kedi Malzemeleri

Kediniz evinize ilk geldiğinde onun için tatlı, minnoş ve yumuşak bir yatak almak isteyeceksiniz. Fakat o çoktan evinizdeki bir köşeye alışmış olacak. Kedi evinde olduğu gibi minnoşları kedi yatağına alıştırmak da deveye hendek atlatmaya benzer. Bu yüzden üzülmeyin sadece sizin kediciğiniz değil inatla baş köşede uyuyan 🙂 . Bu arada belirtmeden geçmeyelim; gereksiz gibi görünen kedi malzemeleri sıralamasında kedi yatağı gerekliler grubuna daha yakın olan bir üründür.

Kedi Lunaparkı

Eğer ona bir kedi lunaparkı alırsanız kedinizin sevinçten çıldıracağını hayal ediyorsunuz değil mi? Maalesef birçok kedi kendi için alınan lunaparkın yüzüne bile bakmıyor. Lunaparklar çok pahalı ürünler oldukları için de bu durum kedi annelerini 3 kat mutsuz ediyor tabii. Eğer maddi durumunuz el veriyorsa tabiki bebeğinize bir tane lunapark alın. Ancak masraflar konusunda endişelenecek bir gelir düzeyine sahipseniz bebeğiniz hiç lunaparkı olmasa da evinizde çok eğlenecek emin olun!

Kedi Tuvalet Paspası – Kedi Malzemeleri 

Kediniz kumunda ihtiyacını giderirken kum taneleri patilerine ve tüylerine yapışır. Daha sonra bu kumları evinizin diğer alanlarına taşırlar. Bu kum taneleri hijyenik olarak bir problem yaratmaz ama evinizde yürürken ayağınıza batması ya da belirli bölgelerde kum taneleri görmeniz canınızı sıkacaktır. Tuvaletinin önüne konulan bu kedi paspası, yüzeylerinin özelliği sayesinde patiye temas ettiğinde yapışan kum tanelerini alır ve bu tanelerin evin diğer alanlarına yayılmasını engeller. Ancak paspas bu konuya yüzde yüz bir çözüm sağlamaz. Yine de evinizin muhtelif yerlerinde kum taneleri görmeye devam edersiniz. Bu yüzden tuvalet paspası yerine bu taneleri pratik bir şekilde temizleyebileceğiniz şarjlı bir el süpürgesi almanızı tavsiye ediyorum.

Kedi Tasması

Tasmalar minnoşunuzu sevimli göstermenin dışında birçok fonksiyona sahiptir. Mesela yavru kediler için zincirli ve fosforlu bir model tercih ederseniz evin içerisinde hem gündüz hem de gece onu kolayca bulabilirsiniz. Bu hınzırlar saklanmayı ve yüreğinizi ağzınıza getirmeyi çok severler. Tasmasındaki zil sayesinde endişelenmeye gerek kalmadan kolayca yerini tespit edebilirsiniz.

Eğer kediniz dışarı çıkıp dolaşacak ise tasma hayati önem taşır hale geliyor. Kaybolma riskine karşı üzerine ismini ve numaranızı yazabileceğiniz versiyonlarını tercih etmelisiniz. Kedilerin tasmaya çok zor alıştığını belirtmek isterim. Siz de göreceksiniz asla taktırmak istemeyecek. Bu yüzden kediniz evde yaşayacak ise bebeğinize gereksiz yere bu eziyeti yapmamanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada alacağınız tasmanın boynuna uygun olması çok önemlidir. Çok dar olması onu rahatsız edebileceği gibi gevşek olması da tasmanın bir yerlere takılmasına sebep olabilir. Hatta kediniz gereğinden gevşek olan tasmayı çıkartmaya çalışacağından kendine zarar verebilir. Aynı zamanda açılıp kapanmasının kolay olduğuna dikkat etmelisiniz. Herhangi bir yere takıldığında kolay açılmayan bir kedi tasması kedinizin hayatına mal olabilir.

Kedi Göğüs Tasması – Kedi Malzemeleri

Kedinizi güvenlik için tasma ile dolaştırmak istiyorsanız ona bir kedi göğüs tasması almalısınız. Çünkü kediler köpekler gibi boyunlarından kontrol edilmezler. Ancak bu ürün sanıyorum ki en kullanmayacağınız ürünlerden bir tanesi. Sahilde tasma ile kedinizi gezdiremeyeceksiniz çünkü kediniz hiçbir zaman sokakta evde olduğu kadar rahat yürümeyecektir.

Eğer kedinizle yolculuk yapmak gibi bir niyetiniz varsa zaten bir tasmaya ihtiyacınız olacak demektir. Tabi yolculuk konusunda tasma dışında bir çok detay bulunuyor. Bu detayları incelemek için ilgili yazıma göz gezdirebilirsiniz. Yazıya gitmek için buraya tıklayın.

Kedi Nanesi – Kedi Otu – Catnip

Belirttiğimiz 3 farklı isime de anılabilen kedi otu kediler için mucizevi bir özelliğe sahiptir. Kedi otu (catnip) minnoşunuzu sakinleştirici, ilgisini çekici, kokusu ile onu mest edici bir özelliğe sahiptir. Satın aldığınız oyuncaklar ilgisini çekmiyor veya yatağında yatmak istemiyor ise kedi otu kullanarak ilgisini bu eşyalara çekebilirsiniz. Ben aldığın kedi otu konusunda pek muvaffak olamadım. Umarım sizin kediniz saver 🙂

Kediler için Islak Mendil

Kedilere özel üretilen ıslak mendiller kulağa çok pratik ve kullanışlı geliyor ama inanın bu ürüne hiçbir zaman gerçekten ihtiyacınız olmayacak. Sadece kediniz yavru iken kendini iyi temizleyemiyorsa kir biriken bölgelerini silmek için kullanabilirsiniz. Ya da veteriner dönüşü bebeğinizin patilerinin hijyeninden emin olamıyorsanız böyle zamanlarda kullanabilirsiniz.

Kedi Kumu Torbası

Kedi kumu torbaları kedinizin tuvaletinin dibine yerleştirilmesi sebebi ile kumun komple değişimi sırasında size kolaylık sağlayacak bir üründür. Yine kulağa oldukça pratik gelen bu ürün kediniz açısından çok uygun olmayacaktır. Bildiğiniz gibi kediler dışkısının üzerini kum ile kapatmaktadır. Bu işlemi yaparken kullandığınız kedi kumu torbaları patilerine takılabilmekte ve dışkısının üzerini kapamasını engellemektedir. Tırnakları da torbayı yırtıyor. Bu da kedinizin huzursuz bir deneyim yaşamasına sebep olacaktır. Kedi kumunu kutunun ağzına kadar doldurmayacaksanız kedi kum torbası kullanmanızı önermiyorum.

Bahsettiğim kedi malzemelerinin tamamını deneyip ve sizlere bu deneyimlerimi aktardım. Tabiki takdir yine size aittir. Bazen alışveriş de keyifli olabiliyor 🙂

Eğer gerçekten gerekli olan kedi malzemeleri konusunda bilgi almak istiyorsanız için ilgili yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

 

 

Content Protection by DMCA.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*