Kediler için temel ihtiyaçlar nelerdir?

kedilerin-temel-ihtiyaclari-uyuyan-scotish-straight-longhair
kedilerin-temel-ihtiyaclari-british-longhair

Kediler için temel ihtiyaçlar konusunu araştırmaya başladıysanız sanıyoruz ki artık size de bir “Kedi Annesi diyebiliriz. Hem sahipleneceğiniz kedicik hem de kendi hayatınız için önemli bir karar aldınız. Öncelikle sizi bu kararınız için tebrik ediyoruz.

Yeni kediniz ile umuyoruz ki bir ömür boyu mutlu bir birliktelik yaşarsınız. Şimdiden söyleyebiliriz ki çok güzel, çok keyifli ve çok eğlenceli günler sizi bekliyor. Ama eminiz ki kedi bakımı konusunda aklınıza takılan birçok soru var. Peki kedinizi evinize getirmeye gerçekten hazır mısınız?

İlk kez kedi sahiplenme durumunda evinizi nasıl hazırlamanız, onun için nasıl bir alışveriş yapacağınız ve kedinizin bakımını nasıl sürdüreceğiniz konusunda yardımımıza ihtiyacınız olacak. Korkmayın! Sizin için hazırladığımız “Kedi Sahiplenecekler İçin Temel İhtiyaçlar Listesi” rehberi ile minnoşunuzun ihtiyaçlarını gerçek bir profesyonel olarak karşılayacaksınız.

Kedi ihtiyaç listesi konusunda çok fazla yazı okumuş ve yapacağınız masraflar konusunda endişeye kapılmış olabilirsiniz. Merak etmeyin! Bütçenize ilk günden çok fazla yüklenmeden bu süreci nasıl atlatacağınız konusuna da değineceğiz.

Kediler için ihtiyaç listesi maalesef oldukça kabarık. Bazı kedi malzemeleri temel ihtiyaç olarak nitelendirilirken iken bazı kedi malzemeleri ise hiç satın almasanız bile eksikliğini size hissettirmez. Hatta bazı eksiklerini evinizde kendi el emeğinizle bile tamamlayabilirsiniz.

Bu yüzden yetişkin veya yavru kediniz için masraf yapmaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey sakin olmak 🙂 . Önce temel ihtiyaçlarını satın alıp diğer kedi ihtiyaçlarını zamana yaymanız bütçeniz açısından en sağlıklısı olacaktır.

Her anne bebeği için alışveriş yapmaktan büyük bir keyif alır. Hatta bir çoğu da alışveriş yaparken kendini kaybeder 🙂 . Sizi çok iyi anladığımızdan emin olabilirsiniz 🙂 . Ama gereksiz harcamalardan kaçınarak onun ihtiyacı olan malzemelere daha fazla bütçe ayırmak da sizin elinizde.

Bu işi daha keyifli hale getirmek için sizin için hazırladığımız harcama rehberini incelemeden geçmemenizi tavsiye ederiz.

Kedilerin ihtiyaçları aşağıdaki 4 başlık altında incelenirse alışveriş oldukça bütçe dostu bir hale gelecektir 🙂

Kedi sahiplenecekler için temel ihtiyaçlar nelerdir?

  1. Kediniz evinize gelmeden önce yapmanız gerekenler
  2. Kediniz evinize gelmeden önce satın almanız gereken kedi malzemeleri
  3. Kediniz evinize geldikten sonra zaman içerisinde satın alabileceğiniz kedi malzemeleri
  4. Satın almasanız da eksikliğini hissetmeyeceğiniz kedi malzemeleri

 

Content Protection by DMCA.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*