Kısırlaştırma Ve Güvensizlik

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
  • #1457 Yanıtla
    Sertaç
    Ziyaretçi

Merhabalar benim 2 tane tekir cinsi kedim var , biri dişi biri erkek , erkek olan yaklaşık 8.5 aylık dişi olanda 7.5 aylık , erkek kedimde bazı belirtiler var geceleri miyavlaması var , daha sonra dişi kedimin üzerine çıkıyor ama bunu sık yapmıyor , birde aldığım ilk günden beri yani yaklaşık 3,5 aylık durumlarından itibaren erkek kedim sürekli dişi kedimi yalıyor. Kızgınlık dönemindeler mi ? Ve çiftleşmelerini nasıl engelleyebilirim ? Çünkü ikisi de 1 yaşına henüz girmedi eğer çiftleşirler ise dişi kedim için riskli bir durum. Daha önce yurt dışında yaşıyordum evcil hayvanlarım ile ve orada işler biraz daha iyiydi diyebilirim mesela kısırlaştırma ücreti yaklaşık 250 TL civarına denk geliyor ama bu süreçte Türkiye’deyiz ve yaklaşık 1 ay daha kalma durumumuz var. 1 ay daha beklersek her hangi bir sorun arz eder mi ? Çünkü Burada Kısırlaştırma operasyonları ise aldığım fiyatlardan en uygunu erkek için 650 TL dişi için ise 900 TL tabi bu veteriner ya da hayvan hastanelerinin yorumlarına baktığımda yanlış tedaviden ölen kediler , pahalı ücretler , mikrop kapan hayvanlar , iş bilmemezlik yüzünden yanlış verilen ilaçlar , ihmallerden dolayı sterilize bir ortamda yapılmayan operasyonlar , veteriner ya da hayvan hastanesinden kaçan kediler , inanın bana görmekten utanç duydum zaten hayvanlara adam akıllı değer veren bir ülke değiliz ve hayvan hakları yasamız bile yok ihmalden ölen bir can olduğunda asla hakkını sabunlamıyorsun. Yanlış anlamayın ama ben bu hayvanları daha küçücükken aldım sahiplendim ve onlara karşı bir sevgi besledim emek verdim maddi yönü eklemiyorum bile o yüzden herhangi bir kurum ya da kuruluşta benzeri şeylerden dolayı yavrularımın başına bir şey geldiğini düşünmek bile istemiyorum. Bu konuda ne yapmam gerekli sizlere sormak istedim.. sorum biraz uzun oldu ama yanıtlarsanız çok sevinirim..

#1479 Yanıtla
    bihter
    Anahtar yönetici

Sorunuzu yorum olarak da iletmiştiniz. Oradan cevap vermiştim ama burası da boş kalmasın 🙂

Kedilerin birbirini yalaması kızgınlık belirtisi değildir. Birlikte yaşayan kediler bunu çok yaparlar. Bunu bir çeşit masaj gibi düşünebilirsiniz. Yaşları itibarıyla kızgınlık dönemine çok yakınlar. Ancak kızgınlığa girmiş olsalar çok net anlardınız emin olun. Dişide bir belirti olmasa dahi erkek olan mutlaka idrar püskürtürdü. Bebekleriniz için endişelenmekte ise çok haklısınız. Onları en iyi şekilde tedavi ettirmek her anne babanın en doğal hakkıdır. Eğer bu 1 ay içerisinde onların her an yanında olacaksanız çiftleşmelerini engelleyebilirsiniz. Ama yalnız kaldıkları bir an varsa bu fırsatı değerlendireceklerdir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
Yanıtla: Kısırlaştırma Ve Güvensizlik konusundaki #1479 kullanıcısına yanıt ver
Bilgileriniz: