Dişi kedimiz Erkek kedimizi dövüyor mu?

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
  • #1485 Yanıtla
    Dogukan
    Ziyaretçi

Merhabalar, evimiz de 8 aylık siyam-biritsh melezi kısırlaştırılmamış erkek bir kedimiz var. Ablam sokakta kısırlaştırılmış, sokak kedileri tarafından etrafı çevrelenmiş cinsini bilmediğim (muhtemelen tekir, olmayabilir de) 1.5 – 2 yaşında bir dişi kedi bulup eve getirdi. Ertesi gün veterinere götürdük kulağında ki kesikten yeni kısırlaştırıldığını ve aşılarının yapıldığını söyledi tekrar eve geldik. ilk 2 gün kanepenin arkasında durdu ara ara çıkardık sevdik, yemek yedirdik erkek kedimizi yanına fazla sokmadık. 3. gün kendi isteği ile çıktı bize kendini sevdirdi, erkek kedimiz ile tanıştırmaya hazır olduğunu düşündük ve içeri kutusuyla içeri getirdik. İlk 1 saat birbirlerini kokladılar vs. dişi kedi sürekli tıslayıp patisini kaldırıp erkeğe vurma girişiminde bulunuyordu. İlk zamanları umursamadık, alışırlar dedik. 1.hafta alıştılar, artık aynı koltukta yanyana yatıyorlar, mamayı beraber yiyorlar kısaca birbirlerine alıştılar. Yalnız bir sıkıntı oldu. Hiiiç miyavlamayan kedimiz bir anda sürekli miyavlamaya ve dişi kedinin her hareketini takip etmeye başladı. Gece gündüz onu görmek istiyor (oyun falann oynamıyor sadece bakıyor) dişi kedi ip yumağı ile oynuyor erkek kedimizin önünde yuvarlanıyor (sanki gel beraber oynayalım gibi) erkek kedimiz oturup onu izliyor. Sürekli onun yattığı yerleri, gezdiği yolları, oynadığı oyuncakları kokluyor. Ara ara kafalarını yaklaştırıp birbirlerinin burunlarını dokunduruyorlar. Erkek kedimiz bu sıraları, sürekli onun karın bölgesine ve malum bölgelerini koklama isteği duyuyor. Bunu yaptığı anda dişi kedi tıslayıp, pati ile vuruyor. İlk başları bunu da görmezden geldik fakat, artık dişi kedi evi iyice sahiplendi onda sıkıntı yok, fakat erkek kedimize rahatlık vermiyor, erkek kedimiz koltuğun güneş vuran tarafında uyuyor, dişi kedi patisiyle kafasına pati vuruyor, erkek kedimiz kalkıyor ve diğer güneş vurmayan koltuğa yatıyor sonra dişi kedi kendisi orada yatıyor. Beraber mama yerken erkek kedimizin kafasına patiyle vurup onu yanından gönderiyor mamasını kendi yiyor, erkek kedimiz sonra geliyor. Bu arada erkek kedimiz ona hiç tıslamıyor, pati kaldırmıyor, sadece peşinde gezip sürekli takip ediyor. Annem erkek kedimizi çok seviyor, tabir-i caizse çocuğu kadar çok seviyor. O halini gördükçe erkek kedimizin sürekli dişi tarafından itelendiğini, vurduğunu gördükçe üzülüyor ve başka birine vermek istiyor. İnternette bir sürü yerde araştırma yaptım fakat sorularıma düzgün cevaplar alamadım. Size olayı en başından tüm bütünlüğü ile anlattım onun için biraz uzun oldu. Umarım bilgili birileri okur ve beni aydınlatır. Açıkcası dişi kediyi de bırakmak istemiyoruz, fakat erkek kedimizin o depresyonlu hali, annemin sürekli morelinin bozuk olması, ağlaması artık bizi bezdirdi. Lütfen saçma yorumlar yerine yapıcı bilgilendirici yorumlar yapın. Cevap yazan, yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler…

#1564 Yanıtla
    bihter
    Anahtar yönetici

Umarım bu konuda deneyimi olan birileri de ek yorum yapar ama ben görüşlerimi belirtmek isterim. erkek kedi kısırlaştırılmamış olduğu için dişiyi bu konuda huzursuz ediyor olabilir. Dişi de erkeğin ona çiftleşme hamlesi yapmaması için gardını alıyor olabilir.

öncelikle bu tarz tanışmalar için zaman çok önemli. hala birbirlerine alışma evresindeler. zamanla birbirleri ile olan etkileşimleri artacak ve sorunlar gidecektir.

ama benim tavsiyem erkeği de kısırlaştırmanız. Bu sayede duygusal olarak eşit olurlar.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
Yanıtla: Dişi kedimiz Erkek kedimizi dövüyor mu? konusundaki #1564 kullanıcısına yanıt ver
Bilgileriniz: